arh    UKIM-znak10

АРХИТЕКТОНСКИ ФАКУЛТЕТ СКОПЈЕ
УНИВЕРЗИТЕТ „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО СКОПЈЕ

 

 

 

Најава Зачлени

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

instagram twit facebook mail

iknow

menu

menuB

ДЕКАНСКА УПРАВА

Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје
Архитектонски факултет
Булевар Партизански одреди, бр. 24
1000, Скопје

д-р Огнен Марина
вонреден професор
Декан
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Продекани :

д-р Јован Ивановски
доцент
продекан за наставнo научни и студентски прашања
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

д-р Ана Тромбева Гаврилоска
вонреден професор

продекан за финансии
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

д-р Бојан Каранаков
доцент

д-р Страхиња Трпевски
вонреден професор

 

Секретар:

Лилјана Христова-Јаневска
тел./факс 389 2 3116 367
тел. 389 2 3116 328/160
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.